יועצת פיננסית – הדרך להתנהלות כלכלית נכונה

אילן שרעבי

Byאילן שרעבי

ספט 14, 2022

החיים בישראל לא קלים. יוקר המחייה שמתבטא בעליית מחירים בכל התחומים: מזון, חינוך, דיור, ביגוד ועוד, הופך את החיים בארץ למאתגרים ביותר, בייחוד עבור משפחות צעירות, צעירים שמתחילים את חייהם ובעלי עסקים חדשים. אלה מגיעים לעתים למצב בו הם נאבקים להחזיק את הראש מעל המים כדי לשרוד. צעירים יכולים לעבוד במשרה מלאה ולעתים גם בעבודה נוספת ועדיין להרגיש כי הם מתקשים לסגור את החודש. זהו מצב שהשלכותיו קשות ביותר, לא רק בתחום הכלכלי אלא גם בתחום הרגשי. הוא משפיע על מצב הרוח ועל איכות החיים ויכול ליצור המון מתח בבית שמשפיע על כל תחומי החיים – על גידול הילדים, על מערכת היחסים הזוגית, על התפקוד בעבודה ועוד.

ולעיתים, שינוי מהותי בהתנהלות הכלכלית ובהרגלים יכול לאפשר שינוי שיביא בתורו לרווחה נפשית וכלכלית. לא קל לעשות שינוי שכזה ואנשים רבים מרגישים שזה "גדול עליהם". הם מתקשים לקרוא את האותיות הקטנות בחשבונות החודשיים, הקשר עם הבנק מבלבל אותם, ההוצאות הרבות משתקות אותם והם מרגישים שאין מוצא. במקרה כזה, כדאי מאד להתייעץ עם יועצת פיננסית שבידיה היכולת לעזור לכם להתמצא בכלכלת חייכם ולהפסיק להיאבק.

מהי יועצת פיננסית?

יועצת פיננסית היא מומחית להתנהלות כלכלית. יש לה ידע נרחב בתחום הכלכלה ובתחום הייעוץ למגזר הפרטי והציבורי וביכולתה ללמד אתכם שיטות להתנהלות כלכלית נכונה ולהבנת המערכת הכלכלית. עבודה עם יועצת פיננסית מתאימה למשפחות, לזוגות, ליחידים וגם לבעלי חברות או עסקים שמעוניינים לעשות סדר בהתנהלות הכלכלית שלהם.

איך בוחרים יועצת פיננסית?

ישנן המון סוגים של יועצות ובישראל כל אדם שרוצה יכול להגדיר עצמו כיועץ פיננסי. על כן, כשבוחרים יועצת פיננסית חשוב לשים לב לכמה גורמים:

  1. היועצת עברה הכשרה כלכלית משמעותית, אקדמית או מקצועית, במוסד לימודי מוכר. חשבו על כך: אדם שלמד ראיית חשבון או מנהל עסקים מכיר היבטים רבים בתחום הכלכלה: משפט, מערכת המיסוי ועוד. יש לו ידע תיאורטי נרחב ואם התקבל ללימודים כנראה שיש לו גם יכולת בתחום.
  2. יועצת פיננסית שעברה הכשרה מקצועית זה חשוב אך לא מספיק. כדאי שיהיה ךה גם ניסיון מוכח בתחום הייעוץ הכלכלי. אם היא עבדה בבנק, בחברה גדולה או במוסד כלכלי זה סימן טוב לכך שהיא צברה ניסיון וידע מעשי.
  3. יועצת פיננסית שגורמת לכם להרגיש בנוח. כניסה לתהליך ייעוץ פיננסי היא פעולה אינטימית ומאתגרת. כדי להצליח להתחייב לתהליך כזה יש לבחור ביועצת שתרגישו בנוח איתה, שתתנו בה אמון ושתרגישו שהיא מעודדת אתכם לשינוי ומעוררת בכם מוטיבציה להצליח ולעמוד באתגרים שמביא עמו תהליך שכזה.

לאתר מומלץ בתחום ייעוץ פיננסי https://todaafinansit.co.il/

אילן שרעבי

אילן שרעבי

אילן שרעבי - העורך הראשי של אתר אינטרנט IlanSharabi.com

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר זה? ניתן ליצור קשר בצאט וואטסאפ עכשיו ולדבר עם מנהל האתר!