מה אכלת בבית הספר היום, חמוד? פרויקט חדש של עיריית תל אביב להכנת סנדביצ'ים

אילן שרעבי

Byאילן שרעבי

נוב 11, 2022

בשל אורח החיים הקדחתני המאפיין את היום יום, הורים רבים נמנעים או מוותרים על הכנת סנדביצ'ים לילדים ושולחים אותם לבית הספר עם דמי כיס לקניית אוכל מוכן בזמן הלימודים, בקפטריה או בקיוסק המקומי.

עיריית תל אביב החליטה לצאת בפרויקט חדש לעידוד הכנת סנדביצ'ים לילדים לשעות בית הספר. במסגרת הפרויקט התנדבו שפים מוכרים ליצירת מתכונים ייחודיים לסנדביצ'ים לילדים. הפרויקט, המכונה "מחוץ לקופסה" נועד לעודד את האכילה של מזון בריא יותר ולצמצם אכילת ג'אנק פוד. העירייה הגדירה את התנאים למתכונים שיוכנו על ידי השפים:

על הכריכים להיות על פי ההגדרות הבאות:

  • פשוטים להכנה
  • טעימים לילדים
  • בריאים ומזינים
  • עשויים חומרי גלם נגישים
  • מותאמים לאוכלוסיות שונות

העיריה אף אתגרה את השפים בקריאתה ליצירת מתכונים המותאמים לטבעונים, חולי צליאק, ילדים בעלי בעיות רפואיות ועוד. במסגרת הפרויקט התנדבו שפים ושפיות, תזונאיות ודיאטניות קליניות ואנשי מחקר אחרים שהיו מעורבים בתהליך.

המתכונים שיצרו השפים כוללים גם קופסאות אוכל לירקות ופירות או נשנושים בריאים אחרים. בסופו של דבר הגיעה הרשימה למספר של 20 מתכונים ייעודיים ומגוונים. אם החיך שלכם כבר מסתקרן לשמוע אילו מתכונים היו שם, מוזמנים לקחת חטיף ולהמשיך לקרוא:

בין המתכונים יוצאי הדופן והמעניינים תוכלו למצוא מתכון לחביתת כרובית ייחודית, מקושקשת עשויה טופו לילדים טבעוניים, מתכון ללבנה ביתי, טפנד סלק ואפילו פנקייק בננה. הביקורות על הפרויקט, אשר לכאורה נועד לעודד הורים להכין לילדיהם סנדביצ'ים, כאלה שהילדים באמת יאכלו, זכה למספר ביקורות אודות המתכונים היצירתיים: כולם, ללא יוצא מן הכלל, בהחלט מעוררי תאבון. ועם זאת, מפתיעה ביותר המחשבה על הכנת פנקייקים לארוחת עשר לילדים.

הביקורות כלפי הפרויקט כללו התייחסות למידת החשיבות של הכנת סנדביצ'ים לילדים, כאלה המעלים תהיות בנוגע למידת ההתאמה שלהם לילדים ומתבגרים. בחלק מהמקרים גם מסתבר שלא מדובר באופציות הכי בריאות בעולם, אבל מה שבטוח הוא שכולן טעימות ותגרומנה לילדים שלכם להגיע הביתה מבית הספר כשהם שבעים ומרוצים ובעיקר מבינים יותר במתכונים קולינאריים.

אז בפעם הבאה שהילדים שלכם חוזרים הביתה עם שקית סנדביץ' מלאה או שוב מבקשים דמי כיס לקניות היומיות בקפיטריה המקומית של בית הספר, כדי להרגיל אותם לאוכל ביתי וגם כדי להעשיר אותם בכמה רכיבים תזונתיים הודות למאכלים שאתם יודעים מה שמו בהם (בניגוד למה שמוכרים בבית הספר), תוכלו להציץ בפרויקט של עיריית תל אביב ולהמר על הסנדביץ' הבא של הילדים שלכם.

אילן שרעבי

אילן שרעבי

אילן שרעבי - העורך הראשי של אתר אינטרנט IlanSharabi.com

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר זה? ניתן ליצור קשר בצאט וואטסאפ עכשיו ולדבר עם מנהל האתר!