הכל אודות הסבה מקצועית לתעשיית ההייטק

אילן שרעבי

Byאילן שרעבי

דצמ 19, 2022

במידה ובמהלך שנים קודמות היינו בטוחים כי נעבוד לנצח בתחום בו בחרנו בתחילת דרכינו, הרי שהעידן המודרני של היום מעלה לנו מגוון רחב של אפשרויות שונות לבצע הסבה מקצועית שכן, מיום ליום אנו מבחינים ביותר ויותר אפשרויות לבחור מחדש.

על כן, במידה ואתם מאותם אנשים אשר מגיעים אל סביבת העבודה שלהם ללא מצב רוח או לחילופין לא מסופקים מגובה התגמול הנוכחי שלכם ועל כן, מעוניינים לשפר בצורה משמעותית את תנאי העבודה שלכם, הרי שלא מאוחר מדי לבצע הסבת מקצוע לעולם ההייטק.

חשוב לזכור כי אנחנו נמצאים בעידן טכנולוגי המציע מגוון רחב של הסבות מקצועות לצד חידושים טכנולוגיים רבים אשר מעניקים לנו את האפשרות לבחור בשלל מקצועות חדשים שכלל לא היום קיימים מספר שנים אחורית.

על מנת לעשות לכם סדר בכל הבלגן, הנה כל מה שתצטרכו לדעת על הסבה מקצועית לעולם ההייטק.

מהם תנאי הקבלה בתעשיית ההייטק?

בניגוד לדעה הציבורית הרווחת אשר נוטה לחשוב כי מדובר על תעשייה הצורכת אנשים בעלי תואר ראשון בלבד, הרי שהעולם הנוכחי של ההייטק הוא דינאמי במיוחד וגדוש במגוון רחב של אפשרויות שונות כדוגמת פיתוח תוכנה, תשתיות, מערכות מידע, בדיקות תוכנה, סייבר ועוד מגוון רחב של תחומים שונים.

במילים אחרות – קיים מגוון מקצועות רחב אשר פתוח עבור כל אותם אנשים אשר מחפשים נקודת זינוק ישירה לעולם ההייטק.

זאת בעוד כי תנאי הקבלה נוטים להשתנה מעט בין המשרות השונות ובין הארגונים השונים, בעת בה ישנם משרות המחייבות זיקה מתמטית או לחילופין התמחות טכנולוגית גבוהה במיוחד, אך באותה נשימה חשוב לזכור כי יש מגוון מכללות הייטק שונות המציעות מסלולי הסבה להייטק, בעוד שלא פעם מדובר על משרות הנתונות לביקוש גבוהה במיוחד.

על כן, חשוב לנו לציין כי לימודי הייטק באחד ממסלולי הלימוד הייעודיים מהווים את הדרך היעילה ביותר להיכנס לעולם ההייטק שכן, מדובר על הדבר העיקרי אותו מחפשים בעלי הארגונים השונים בתעשייה.

מאיפה מתחילים בתהליך ההסבה?

לפני שאתם מתחילים בתהליך ההסבה המקצועית שלכם, ההמלצה שלנו תהיה לבצע סקר שוק במטרה לבחון לעומק את המקצועות השונים בתעשייה.

על כן, חשוב לא פחות להתייחס לרמת ההיצע והביקוש המתלווים אל התפקידים שתפסו את תשומת לבכם שכן, תשאלו את עצמכם שאלות מכוונות שיסייעו לכם בגיבוש הבחירה הסופית, שאלות כמו – היכן ניתן להרוויח יותר כסף? היכן יש תנאים נוחים יותר? מה צריך על מנת להתקבל למשרה בקרב הארגונים המובילים בתעשייה? וכיוצא בכך.

בתום תקופת ההכשרה שלכם תוכלו לחפש עבודה, בעת בה אתם מחזיקים בידכם בתעודה נחשקת אשר מעידה על כך שאתם מחזיקים בידע המבוקש בתחום בו למדתם.

קרדיט תמונה: FREEPIK

אילן שרעבי

אילן שרעבי

אילן שרעבי - העורך הראשי של אתר אינטרנט IlanSharabi.com

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר זה? ניתן ליצור קשר בצאט וואטסאפ עכשיו ולדבר עם מנהל האתר!