כך תבחר שירות מחשוב מתאים לעסק שלך

אילן שרעבי

Byאילן שרעבי

יונ 2, 2023

כבר מזמן מהוו מערכות ממוחשבות יסוד ובסיס להתנהלותם של עסקים, ארגונים וחברות. מערכות אלו משמשות לצורך תקשורת פנים וחוץ ארגונית, לניהול משאבי האנוש, לניהול הרכש וההזמנות, לניהול פסי הייצור, לצרכי פרסום ושיווק, ועוד הרשימה ארוכה. בד בבד, מערכות המחשוב הולכת ומתפתחות עם היצע נרחב יותר של כלים, יותר מהירות, אמינות ויעילות. מצד אחד זו בשורה מצוינת לבעלי עסקים, ומצד שני המורכבות הגוברת מחייבת בחירה נכונה של חברה המספקת שירותי מחשוב לעסקים.

מה כדאי לבדוק כאשר בוחרים חברה לשירותי מחשוב

לבחירה נכונה בחברת שירותי מחשוב לעסקים תהיה השפעה גדולה מאוד על התנהלות העסק, על היעילות והפריון, על החיסכון הזמן, על איכות התקשורת בין עובדים, מנהלים וגורמים מחוץ לעסק, וכדומה. על כן, מה שבעל עסק צריך לחפש הוא כתובת אמינה, רצינית ומקצועית שאליה יוכל לפנות, שיוכל להתייעץ עם אנשיה, ובתור התחלה לקבל הכוונה לרכישת הציוד המתאים עבורו על פי מסגרת התקציב.

אם כן, פרמטר ראשון שצריך לבדוק הוא את הניסיון והוותק של החברה, ואת מעגל לקוחותיה העסקיים. מטבע הדברים, ככל שמדובר בחברה יותר וותיקה, כך הדבר מעידה על יכולתה לספק מענה באיכות גבוהה, ולשגשג בתחום שהתחרות בו לא קטנה. כמו כן, החברה צריכה להציע ליווי קרוב ואישי, המתחיל כאמור בהיכרות מעולה עם מגוון מערכות המחשוב והאביזרים הנלווים הקיימים. כך ניתן לכוון את בעל העסק לקנייה שתהיה חסכונית בתוך מסגרת התקציב העומדת לרשותו, ולאור היכרות קרובה עם צרכיו כיום ובעתיד.

מתן תמיכה שוטפת

בדרך כלל, הידע שקיים בתוך העסק לגבי תיקון מערכות ממוחשבות וטיפול בתקלות, אינו מספיק. תמיד קיימת כמובן האפשרות להעסיק עובדים המקבלים משכורת ומתמחים בתחום, אך ההשלכות הכלכליות לא בהכרח מצדיקות את עצמן. לכן, לצד מכירת הציוד, חשוב לוודא שהחברה גם יודעת לספק שירותים שוטפים של תמיכה ושל טיפול בתקלות. השירותים צריכים להיות זמינים וקלים לקריאה, תוך מענה מהיר של טיפול בתקלות מרחוק, ובמידה ולא ניתן לעשות זאת, החברה גם אוספת את המחשב ואף מספקת מחשב חלופי דומה עד שתצליח לתקן את התקלה. אם כן, ודאו שיש שירותי תיקונים בחברה, רלוונטיים לאזור העסק, ומהי מידת יעילותם ומהירותם.

מעבר לכך, בהתאם לצרכי של העסק צריך לבדוק אפשרויות נוספות, כגון שירותי ניהול מתקדמים למחשבי המק בעסק, וכדומה. כל זאת, בעלויות כמה שיותר נוחות שאינן באות על חשבון המקצועיות.

קרדיט לתמונות FREEPIK

אילן שרעבי

אילן שרעבי

אילן שרעבי - העורך הראשי של אתר אינטרנט IlanSharabi.com

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר זה? ניתן ליצור קשר בצאט וואטסאפ עכשיו ולדבר עם מנהל האתר!