איומי הסייבר על עסקים בישראל – מה לעשות כדי להתגונן?

אילן שרעבי

Byאילן שרעבי

דצמ 12, 2023

מדי שנה גוברים איומי הסייבר על עסקים, חברות וארגונים בישראל. אכן, ככל שהכלים המצויים בידיהם של גורמים זדוניים נעשים מתוחכמים יותר, כך גוברת הסכנה, ובעיקר אם העסק אינו מבצע את הפעולות הנדרשות ונעזר בכלי אבטחה הולמים. בשורות הבאות נסקור חלק מאיומי הסייבר הקיימים כיום על עסקים, ונמליץ על דרכים להתגוננות.

איומים מרכזיים של סייבר על עסקים

קיימים לא מעט איומי סייבר כיום, שיש להם פוטנציאל גבוה מאוד לפגוע ולהזיק לעסק במישור העסקי והפיננסי. ראשית, חשוב להבין שביישומי המחשב והאינטרנט הבסיסיים יש פרצות שגורמים שונים יכולים לנצל אותן. אכן, האקרים ואחרים יכולים להיכנס דרך הפרצות על מנת לבצע פעולות בדוחות ובמזכרים, להשתלט מרחוק על מחשבים, ועוד. לכן, פעולה בסיסי וחיונית היא להתקין תוכנות אבטחה ולעדכן את התוכנות האלו בקביעות, בדגש על אלו שחוסמות פריצות דרך הרשת.

בעיה גדולה עוד יותר מהוות תוכנות הכופר שיכולות לחדור דרך נקודות רבות, כולל דרך המייל. מדובר בתוכנה המסתננת אל מחשבים ושרתים, כאשר הפורץ מונע גישה אל המידע או מאיים לפרסמו. הדבר יימנע רק לאור תשלום כופר שעלול להיות גבוה מאוד. אחד הפתרונות הבסיסיים לכך היא לבצע גיבויים בסיסיים של המידע בעסק, וכך במקרה של דרישת כופר עדיין ניתן להגיע לרוב או כל המידע, בלי לשלם. כאמור, התוכנות יכולות לחדר גם דרך המיילים, ולכן חשוב להתקין תוכנות סינון ואבטחה של קבצים בתיבות הדואר האלקטרוני. זאת, לצד הנחיות לעובדים לגבי מיילים שאסור לפתוח.

לקבל פתרונות אבטחת סייבר תחת קורת גג אחת

יש לא מעט חברות המתמחות בתחום אבטחת מידע לעסקים , וכדאי לבחור בחברה רצינית וותיקה, הנותנת מענה שלם תחת קורת גג אחת. כלומר, חברה שיכולה לספק מגוון רחב של פתרונות אבטח מידע, על פי מודל של שכבות הגנה, הכולל בין אבטחה של תחנות קצה ומשתמשים מרוחקים, אבטחת של הדואר האלקטרוני, אבטחה של הרשת וגלישה בטוחה, פתרונות חומת אש ופתרונות הגנה על שרתים. יש לציין כי בשנים האחרונות מתרבות מאוד גם הפריצות דרך מכשירים ניידים, שדרכם העובדים מתחברים מרחוק אל המידע בחברה. לכן, חשוב לבחור בחברה המספקת גם פתרונות לאבטחה של מכשירים ניידים כגון מכשירי סלולר, טאבלטים וכדומה.

קרדיט לתמונה Freepik

אילן שרעבי

אילן שרעבי

אילן שרעבי - העורך הראשי של אתר אינטרנט IlanSharabi.com

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר זה? ניתן ליצור קשר בצאט וואטסאפ עכשיו ולדבר עם מנהל האתר!