יזמים ויזמות – הסיפורים ששינו את המאה

אילן שרעבי

Byאילן שרעבי

יול 22, 2022

יש להם את הברק בעיניים, את הנחישות האינסופית ואת הנכונות להתמודד עם קשיים לא צפויים שיגיעו בדרך. לא יהיה קל להבחין בהם מבין המון אנשים ברחוב, אבל סמולטוק קצר יכול לגלות את הגדולה שמאחורי כל יזם שחייו השתנו מאז התחיל להגשים את חלומו. חייו – אבל גם חיי סביבתו ואולי גם פני החברה כולה. התרגשנו אתם, קיווינו אתם, שמענו את התקווה והתעוזה בקולם – והבאנו אותן אליכם. כתבה מאת אילן שרעבי – יזם ישראלי.

תומר הרי ויאיר כספין – הומאז'

הומאז' היא אפליקציה המאפשרת למשתמש להכניס את דמותו לסרט קולנוע קצר. האפליקציה נולדה מתוך רצון לבדוק את היצירתיות ואת נחיצותה בקרב משתמשי הסלולר, הטאבלט והמחשבים הנייחים. שני היזמים הינם בוגרי חברות הייטק ועוסקים בהנדסת חשמל והנדסת מערכות מידע. הרצון להשמיע את הקול האינדיווידואלי הוא זה שדחף את שני בני הדודים להצליח.

עדי בירן וליהי גרסטנר –Splacer

אדריכליות, מרצות, פעילות בתחומי הטכנולוגיה שהחליטו להתחיל בפעילות יזמית. כתוצר של מחקר אקדמי, הרעיון למיזם פרטי נולד מתוך שאיפה לבחון את השינויים במרחבים פרטיים וציבוריים. Splacer היא פלטפורמה כזו, המאפשרת לאנשים להציע את המקום הפרטי שלהם לקיום אירועים חברתיים של המשתתפים בפלטפורמה.

Roomer– להיכנס למלון ברגע האחרון

מידד מרזן מגיע מרקע עיצובי. לאחר שסיים את לימודיו בעיצוב תעשייתי בבצלאל ועבד בחברת כתר – הצטרף לסטארט אפ בו הוא משמש כמנהל מוצר. המיזם הוא פלטפורמה להזמנת חדרי מלון ברגע האחרון תוך ניצול הזמנות שבוטלו על ידי מזמינים קודמים. מידד מתחבר לצד היצירתי של המיזמים ועולם היזמות בבנייה המתחדשת ללא הרף.

לחבר בין העולמות – Artsetters

לי רוטנברג ואלכס סקינאזי שהגיעו בתור תיירות ונשארו ליצור,  הקימו את Artsetters בשל האנרגיה של העיר התוססת תל אביב. היזמיות טוענות כי את העבודה הנוכחית לא יכולות היו לבצע בשום מקום אחר. שילוב מדהים של תרבות וכלים טכנולוגיים המאפשר את החיבור בין מעצבים ואמנים ישראליים ללקוחות. המיזם נולד מתוך התרגשות עצומה מעבודותיהם של האמנים והרצון להנגיש את אלו לקהלים צעירים ופתוחים בראשם. סקינאזי מספרת בהתלהבות כי רק בישראל נתקלה בפתיחות כלפי יזמים זרים.

אילן שרעבי

אילן שרעבי

אילן שרעבי - העורך הראשי של אתר אינטרנט IlanSharabi.com

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר זה? ניתן ליצור קשר בצאט וואטסאפ עכשיו ולדבר עם מנהל האתר!