מדפסת כרטיסים מקצועית – איך זה עובד?

אילן שרעבי

Byאילן שרעבי

נוב 15, 2022

מדפסות כרטיסים הינן מדפסות ייעודיות להדפסה של כרטיסים מגנטיים. הן בעצם מאפשרות לכל בתי העסק להפיק כרטיסים מגנטיים בעצמם, בצורה מיידית, באיכות מאוד גבוהה ובמחיר מאוד זול יחסית.

כל זאת, כולל את כל התכונות אשר אופייניות אל הכרטיסים האלה, דוגמת הפס המגנטי, כתיבה של מידע על הפס המגנטי וביצוע של הדפסות שונות על גבי הכרטיס. למדפסות הלאה יש לרוב ממשק משתמש מאוד מתקדם, כן גם אצל הדגמים הבסיסיים, הכוללים צגים, תוכנות ניהול וכפתורים מאוד נוחים לתפעול.

מתי צריך לקנות מדפסת כרטיסים?

מי שזקוק להדפסה תכופה ומרובה של כרטיסים מגנטיים שונים, יכולים להעדיף לעשות את זה בעצמם. לשם כך, צריך לקנות מדפסות כרטיסים . כמובן, כל עסק עושה את השיקולי שלו לעצמו ויש את מי שיעדיפו להזמין את הכרטיסים מספק מסוים.

יחד עם זאת, כדאי וחשוב מאוד לקחת בחשבון ששימוש בכרטיסים האלה מחייב הפקה של כרטיסים חדשים בכל מקרה, בגלל הבלאי שיש בכרטיסים הקיימים, יש את הצורך החדש בכרטיסים להפקה, והחלפת הכרטיסים באופן יזום מטעמי אבטחה ועוד כדומה. ככה שבהרבה מקרים, השימוש בכרטיסים הופך אל עניין מאוד מורכב ובעלות של מדפסת כזאת, יכול לפשט ולזרז את זה.

מה ההבדלים בין כרטיס מגנטי לכרטיס PVC?

על רקע כל המונחים השונים והמוזרים בתחום הזה, קל מאוד להתבלבל בין הסוגים של הכרטיסים השונים. אז מה בכלל ההבדל בין הכרטיסים המגנטיים לכרטיסי ה- PVC? התשובה הקצרה היא שבכלל אין הבדל.

התשובה היותר מדויקת והיותר ארוכה היא, PVC הוא חומר מאוד פופולארי בשביל הכנה של כרטיסים מסוגים שונים, אשר כולל גם כרטיסים מגנטיים. מדובר למעשה בסוג של חומר פלסטיק וכי יש עוד חומרי גלם נוספים להדפסה של כרטיסים, כולל נייר.

המונח אשר נקרא “כרטיס מגנטי” מתייחס אל הפס המגנטי המוכר לכולנו מכרטיסי האשראי, אשר עליו מאחסנים מידע בשביל מספר מטרות שונות. לסיכום, אפשר להדפיס במדפסות האלה כרטיסים מהמון סוגים שונים, מבוססי PVC או בכלל חומר אחר, בעלי פס מגנטי או בלי.

איך תבחרו את המדפסת המתאימה ביותר?

איכות ההדפסה כיום גבוהה מאוד אפילו גם במדפסות הפשוטות. יחד עם זאת, מי שמדפיס כרטיסים אשר מגיעים מראש בעלי עיצוב מסוים, יכול להתחשב פחות בהיבט הזה. כל מי אשר נושא את איכות ההדפסה והיא חשובה לו במיוחד, ימצא בכל המכונות המתקדמות ביותר איכות ברמה פשוט משוגעת.

מבחינת האבטחה, יש כמה דגמים אשר מאפשרים את הגדרת ההרשאות, בשביל בקרת הגישה של המדפסת. מה לגבי הדפסה משני הצדדים אתם שואלים?

המדפסות הבסיסיות מדפיסות אך ורק רק מצד אחד בודד של הכרטיס, בעוד שכל המדפסות המתקדמות ביותר מסוגלות להדפיס משני הצדדים שלו. לגבי המהירות, אם אתם אנשים שמפיקים את הכרטיסים האלה בכמויות מאוד גדולות, ההיבט של המהירות יכול להיות מאוד חשוב.

קרדיט תמונה FREEPIK

אילן שרעבי

אילן שרעבי

אילן שרעבי - העורך הראשי של אתר אינטרנט IlanSharabi.com

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר זה? ניתן ליצור קשר בצאט וואטסאפ עכשיו ולדבר עם מנהל האתר!