טיפים להקמת עסק – מהיכן מתחילים?

אילן שרעבי

Byאילן שרעבי

יונ 4, 2024

הקמת עסק, זה מצד אחד תהליך מרגש מאוד, אין ספק. אבל מצד שני, גם מורכב למדי ומצריך להתמודד עם שלל בירוקרטיות שונות, גופים ממשלתיים וכו'. לכן חשוב להתחיל בצורה נכונה כדי להגדיל את הסיכויים להצלחה בהמשך הדרך – קראו כאן עבור כמה טיפים חשובים בנושא.

קודם כל, למצוא את הרעיון העסקי הנכון

בסופו של דבר, זה לא באמת משנה אם אתם רוצים להקים איזושהי חנות תכשיטים מפוארת באמצע ת"א, חברת התקנות של מערכות קו חיים או כל עסק אחר, הרעיון העסקי הוא נקודת המוצא שלכם.

לכן חשבו על מה אתם אוהבים לעשות ומה אתם טובים בו, מהם תחומי העניין שלכם, מהן המיומנויות שלכם, מה נותן לכם סיפוק לקום בבוקר וכן הלאה. במקביל לכך, חשוב לערוך מחקר שוק מקיף מספיק אשר מתייחס להיבטים העסקיים הבאים:

  • זיהו צורך או "מצוקה" בשוק: האם יש לכם רעיון למוצר או שירות שאנשים זקוקים לו או רוצים? האם אתם מזהים איזושהי מצוקה צרכנית בשוק שיש לתת עליה מענה?
  • לחקור את השוק: ודאו שיש מספיק ביקוש למוצר או לשירות שלכם, כמה שחשוב לעשות בהתאם לאזורים בהם אתם רוצים לפעול עסקית.
  • התחרות: ודאו שהרעיון שלכם בר-ביצוע ושהוא ייתן לכם יתרון תחרותי, היות שבימינו תחומים רבים גדושים בחברות המספקות שירותים ומוצרים שונים. במילים אחרות, חשוב לוודא שאתם לא נכנסים לשוק תחרותי מדי אם אין לכם את האמצעים הפיננסיים והשיווקיים להתמודד בו.

כמה מילים לגבי יצירת תוכנית עסקית

בין אם אתם מתכננים פתיחת עסק בתחום כזה או אחר, תוכנית עסקית חייבת לאפיין ולהגדיר את המטרות שלכם, האסטרטגיה וההערכות הפיננסיות שלכם. זה לא באמת משנה אם אתם מתכננים לבצע עבודות משרדיות, עבודה בגובה או כל דבר אחר, בכל מקרה תוכנית עסקית יכולה לעזור לכם בכמה היבטים שונים.

למשל, היא יכולה לעזור לכם להישאר ממוקדים, לגייס מימון עבור העסק ואפילו למשוך משקיעים. בסופו של דבר אנחנו חיים בעידן מאוד דיגיטלי, ככה שחשוב לזכור שישנם משאבים רבים אשר זמינים לכם באינטרנט, שיעזרו לכם לכתוב תוכנית עסקית.

קבלו את כל הרישיונות וההיתרים הדרושים

לפני שתוכלו לפתוח את העסק שלכם, עליכם לקבל את כל הרישיונות וההיתרים הדרושים מכל הגופים הממשלתיים והבירוקרטיים הרלוונטיים. בתוך כך, חשוב לציין כי כל סוג עסק מצריך הוצאת היתרים מסוגים אחרים. לכן חשוב לברר מהם האישורים הנדרשים לכם עוד בתחילת התהליך, אפילו לפני תכנון התוכנית העסקית שלכם.

לצורך העניין, משרד קידום בגוגל לא יצריך את אותם האישורים וההיתרים שמסעדה או בית קפה יצריכו. באופן כללי, הדרישות עשויות להשתנות בהתאם למיקום העסק וסוג העסק, כאשר עסקים בתחומי המזון מצריכים בירוקרטית שהיא תמיד יותר מורכבת ומוקפדת.

אם אתם מתקשים בבירור לגבי הוצאת ההיתרים הרלוונטיים לכם, ניתן למצוא מידע על רישיונות והיתרים באתרי האינטרנט של הרשויות המקומיות והממשלתיות.

קרדיט תמונה PIXABAY

אילן שרעבי

אילן שרעבי

אילן שרעבי - העורך הראשי של אתר אינטרנט IlanSharabi.com

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר זה? ניתן ליצור קשר בצאט וואטסאפ עכשיו ולדבר עם מנהל האתר!