עיצוב אתרים – הכללים הלא כתובים

אילן שרעבי

Byאילן שרעבי

מרץ 12, 2022

בתוך התהליך של בניית אתר אינטרנט עיצוב האתר מהווה דבר חשוב מאד. לא משנה עד כמה האתר מתקדם ומהיר, הגלישה בו נוחה והתכנים בו מרתקים, העיצוב הנכון עוטף את כל החבילה הזו במסר מוגדר מאד והופך את האתר לאטרקטיבי עבור הגולש. הרי הדבר הראשון שהגולש רואה כשהוא מקליק על כתובת האתר הוא העיצוב וההתרשמות שלו לטובה או לרעה יכולה כמובן לקבוע האם יישאר ויגלוש באתר או ימשיך הלאה לאתר מעוצב קצת יותר לטעמו.

אז נכון, אי אפשר לקלוע לטעמם של כל המאות, האלפים ובואו נקווה – המיליונים שייכנסו לאתר שלכם. בהחלט אפשר לשאוף גבוה. מעצב אתרים שמעודכן בכל מה שקורה בעולם העיצוב האינטרנטי, שולט באפליקציות ובאפשרויות השונות ובעיקר חושב מחוץ לקופסה יוכל לבנות עבורכם את החבילה המושלמת של עיצוב אתר ולהפוך את האתר שלכם לאטרקטיבי ומושך בקליק אחד.

בין אם מדובר במעצב בעל ניסיון של שנים או מעצב מתחיל, יש כמה כללים כתובים וגם לא כתובים שחשוב להקפיד עליהם בזמן תכנון העיצוב של האתר.

אל תעמיס על הגולש

אולי הכלל הכי חשוב בכל הקשור לעיצוב אתרים הוא לא להעמיס על האתר ובכך על הגולש. פעם היינו רואים אתרים עם רקעים צבעוניים, מתחלפים ותזזיתיים, עם אותיות בכל מיני צבעים, גדלים ופונטים, עם תמונות באיכות לא ממש מושלמת ועם אייקונים מיותרים לחלוטין. עם השנים נעשה ברור שהגולש מעדיף עיצוב מעניין אבל נגיש, כזה שכיף להסתכל עליו אבל שלא עושה לנו סחרחורת. אל תעמיס על הגולש שלך וכך תוכל להרוויח כניסה נוספת שלו לאתר.

תבחר קו אחיד

אחידות היא דבר חשוב מאד כשמדובר בעיצוב אתרים. אף גולש לא יהנה מדפדוף בעמודים בצבעים שונים, עם פונטים שונים ותמונות גדולות או קטנות בגדלים לא אחידים. לפני שאתם סוגרים על עיצוב האתר תגבשו קונספט שיתאים לאופי כל עמודי האתר, שכולל גם מחשבה מראש על תכנים שתרצו להוסיף בעתיד. הקונספט הזה צריך להופיע באופן אחיד בכל מקום באתר וליצור תחושה אחידה וייצוגית.

תהיה מקורי

אז נכון, הרגע אמרנו שצריך להיות אחידים ומוקפדים, אבל זה לא אומר שלא צריך להיות יצירתיים. עיצוב אתר מושתת גם על עבודת תחקיר. חשוב להכיר את המתחרים, לדעת איך נראים האתרים שלהם ולחשוב על דרך להביע באמצעות עיצוב האתר את הייחוד שלכם, להדגיש את היתרונות של החברה או השירות ולהיות יוצאי דופן. קו המחשבה שצריך להנחות את המעצב הוא שהגולש שנכנס לאתר יקבל משהו שלא ראה במקום אחר.

תשתמש בכלים המתקדמים ביותר

עולם בניית האתרים ובתוכו גם תחום עיצוב האתרים משתכלל ומשתנה כל הזמן. כדאי מאד לשמור על רף עדכון גבוה וללמוד כל פעם מחדש על השינויים והחידושים בתחום. אפליקציות חדשות, אפשרויות גרפיות מרגשות ורעיונות יצירתיים חדשים – כל אלו הופכים את עיצוב האתר למשימה יותר צבעונית ומעניינת גם עבור המעצב עצמו וגם עבור לקוחותיו שנהנים מהכלים הכי מתקדמים ומהתוצאות הכי עדכניות.

אילן שרעבי

אילן שרעבי

אילן שרעבי - העורך הראשי של אתר אינטרנט IlanSharabi.com

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר זה? ניתן ליצור קשר בצאט וואטסאפ עכשיו ולדבר עם מנהל האתר!