לשתות בריא – טיפים לקיץ מרענן ובריא

אילן שרעבי

Byאילן שרעבי

פבר 19, 2023

אנחנו חייבים לשתות הרבה מים כדי לשמור על הבריאות ולהימנע ממחלות קשות ומהתייבשות. רבים מאיתנו לא שותים מספיק מים ביום, למרות שגופנו מורכב מכ-60% מים, ואם איננו מקפידים על כמות הנוזלים המומלצת ליום, אנחנו עלולים לסבול מעייפות, כאבי ראש, ישנוניות, סחרחורת ועוד. כאשר אנחנו לא מקפידים על שתייה נכונה לאורך זמן, אנו חשופים לבעיות בריאותיות חמורות כמו פגיעה בתפקוד הלב, פגיעה בכליות ועוד. הרופאים ממליצים לכולנו לשתות בריא, כלומר לשתות בעיקר מים.

מאחר שלא כולנו אוהבים לשתות מים, אפשר לספק לגוף את כמות הנוזלים היומית הרצויה עם משקאות איכותיים נוספים כמו תה ירוק, תה צמחים ובעיקר סודה. אפשר לשתות גם מיצים טבעיים ושייקים שונים, אבל חשוב לזכור כי הם מכילים סוכר בכמות גבוהה, לפיכך המומחים ממליצים לנו להימנע ממיצי פירות תעשייתיים, ובמיוחד יש להימנע ממשקאות ממותקים.

כמה כדאי לשתות?

עד לא מזמן, המומחים המליצו לנו לשתות כ-8 כוסות מים ביום, אך ההמלצות החדשות והעדכניות יותר קובעות כי לנשים מומלץ לשתות 9-8 כוסות נוזלים ביום ולגברים 12-10 כוסות נוזלים. חשוב לציין כי ההמלצה הזו אינה חד משמעית מאחר שכמות השתייה משתנה לפי גורמים כגון: גיל האדם, משקל, מין, אחוז השומן בגוף, סוג ומאפייני העבודה, פעילות ספורטיבית, אקלים וכיוצא בזה. יש מצבים שבהם עלינו לשתות יותר נוזלים, לדוגמה במהלך טיולים בחיק הטבע ביום שמשי, אימונים גופניים אינטנסיביים, היריון, הנקה, מחלות שונות ועוד.

איך לשתות בריא?

רובנו שותים רק כאשר אנו חשים בצמא, אך בחורף תחושת הצמא אינה מתפקדת היטב, לכן כדאי לעקוב אחר צבע השתן, ואם הגוון שלו כהה סימן שלא שתינו מספיק נוזלים. באופן כללי, כדאי לשתות רק מים, וניתן לשתות גם סודה, תה ירוק, חליטות של תה צמחים ומשקאות נוספים. כדאי להימנע ממשקאות קלים וממותקים, כולל מיצי פירות תעשייתיים ושייקים המכילים סוכר בכמות גבוהה. אם לא מסוגלים לשתות רק מים, אפשר מדי פעם לשתות משקה קל, כמובן משקה המכיל סוכר בכמות מזערית או נטול סוכר.

יודגש כי המשקאות הקלים אינם מומלצים לבריאותנו, הם עלולים להזיק לגוף כיוון שיש בהם מעבר לסוכר חומרים לא בריאים נוספים כמו חומרי טעם וריח וממתיקים מלאכותיים. המומחים ממליצים לנו לעבור לשתייה בריאה או לפחות לשנות הרגלים ולשתות משקאות שנחשבים כפחות מזיקים לגוף ולבריאות האדם. אם תרגילו את הילדים לשתות רק מים מגיל קטן, תוכלו לעבור לשתייה בריאה בקלות, אך כאשר הילדים רגילים לשתות משקאות ממותקים קשה יותר לגמול אותם מההרגל המזיק והלא בריא.

במצב זה, כדאי להזמין בר סודה לבית , ובעזרת המכשיר המתקדם אנחנו יכולים להכין מים מוגזים בשלוש רמות הגזה, וליהנות ממשקה מוגז בריא ואיכותי. אגב, עדיף להכין מים מוגזים בבית ולא לקנות מי סודה המיוצרים בבתי חרושת. מי סודה הם מים רגילים שעוברים תהליך המסת פחמן דו חמצני בתוכם, ולרוב המפעלים מוסיפים מלח בישול, נתרן או מינרל אחר.

מים וסודה – השילוב המנצח

ללא ספק כדאי לנו לשתות רק מים וסודה, לכן הפתרון הנכון לשתייה בריאה בבית הוא להזמין מתקן ביתי לייצור מים מוגזים, כמו בר סודה המשווק על ידי חברה מובילה. כאשר אנחנו רוכשים בר מים הכולל ברז סודה אנחנו נהנים ממים צלולים, טעימים ונקיים ממזהמים, ובלחיצת כפתור אנחנו יכולים להכין מים מוגזים ברמת ההגזה המועדפת עלינו. המכשיר הביתי גורם לכל בני המשפחה לשתות בריא וכך נמנעים מרכישת משקאות ממותקים המכילים כמות אדירה של סוכר.

קרדיט לתמונה – PIXABAY

אילן שרעבי

אילן שרעבי

אילן שרעבי - העורך הראשי של אתר אינטרנט IlanSharabi.com

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר זה? ניתן ליצור קשר בצאט וואטסאפ עכשיו ולדבר עם מנהל האתר!