איזה סוגי מחשבים הכי טובים ומידע חשוב נוסף

אילן שרעבי

Byאילן שרעבי

מרץ 21, 2023

כפי שכולם יודעים, לאורך השנים יצאו עשרות, מאות ואלפי דגמים חדשים של מחשבים ניידים ונייחים, שהציגו עוד ועוד שיפורים בביצועים ובאפשרויות, מבין שלל היצרניות בולטת במיוחד אפל אשר מציעה בין היתר מחשבים ניידים כגון מק בוקאייר ומקבוק פרו, וכן מחשבים נייחים כגון מק פרו, איי מוק 24 אינטש, מק סטודיו ומק מיני. בשורות הבאות נסקור חלק מסוגי המחשבים והדגמים של אפל.

המחשבים הניידים של אפל

כפי שאמרנו, המחשבים הניידים של אפל הם היום מקבוק פרו ומקבוק אייר. הראשון הוא מחשב חזק במיוחד שפונה אל לקוחות מקצועיים, והמחיר בהתאם.

דוגמא לכך מהווה מקבוק פרו M1 Pro 8C CPU 14C GPU16-core. זהו מחשב נייד עוצמתי בעל זיכרון 32 ג'יגה, דיסק קשיח ענק של 4 טרה, חיבור MagSafe 3, חיבור אוזניות, 3 כניסות של USB-C, חיבור HDMI קורא כרטיסי SDXC, ועוד.

את דגמי המקבוק ניתן למצוא בגדלים מסך של 14 ו- 16 אינטש, כאשר ישנם מחשבים עם מעבדי M1, מעבדי M1 MAX המאפשרים חיבור של 4 מסכים חיצוניים K4, וכן מעבדי M2 המהווים את המילה האחרונה.

הסוג השני של המחשבים הניידים הינו מקבוק אייר המוצע לקהל הרחב. זהו מחשב קומפקטי וקל בעל גודל מסך של 13.6 אינץ', שגם הוא כבר מגיע על מעבדי M2.

יש לו בהירות משופרת, רוחב פס גדול מאוד בהשוואה לדגמים קודמים המאפשר גלישה מהירה יותר, תמיכה ב- ProRes, תמיכה בזיכרון ראם עד 14 ג'יגה, וכן 8 או 10 ליבות לעיבוד גרפי, בהשוואה ל- 7 ליבות עיבוד גרפי במחשבים עם מעבדי M1.

מחשבים נייחים של אפל

כאמור, אפל מציעה כמה וכמה סוגים של מחשבים נייחים. למשל, מק בוק פרו 2019 נחשב לתחנת עבודה חזקה במיוחד המתאימה לצרכים מקצועיים כמו תכנות, עיצוב וגרפיקה, בעל שתי ידיות נשיאה ומעטפת אלומיניום קשיחה.

יש לו מעבדי Intel Xeon W עם שמונה עד עשרים ושמונה ליבות, וכן דיסק SSD בנפח שמגיע עד 8 טרה, כרטיסי מסך AMD Radeon Pro , וזיכרון ראם שיכול להגיע עד ל- 1.5 טרה ECC.

לעומת זאת, איימק 24 אינטש הוא מחשב אפל המגיע עם מעבד M1. זהו מחשב all-in-one בעל עיצוב דקיק ואלגנטי במיוחד, ומסך רטינה 4.5K.  מהצד השני, מק מיני מגיע נכון לשנת 2023 עם מעבד M2 או M2 PRO, בעלי 2 או 4 חיבורי Thunderbolt.

יש לו כרטיס מסך חזק מובנה המגיע עד 18 ליבות כרפיות, נפח אחסון של עד שמונה טרה, זיכרון ראם של עד 32 ג'יגה, וכן חיבורי רשת, HDMI, USB-A ועוד.

קרדיט לתמונות FREEPIK

אילן שרעבי

אילן שרעבי

אילן שרעבי - העורך הראשי של אתר אינטרנט IlanSharabi.com

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר זה? ניתן ליצור קשר בצאט וואטסאפ עכשיו ולדבר עם מנהל האתר!